Oxybrazja – peeling wodno-tlenowy

Oxybrazja jest jednym z najnowocześniejszych zabiegów rewitalizacji skóry. Pomaga w skuteczny sposób oczyścić i przywrócić jej zdrowy, młody wygląd. Jest szczególni e zalecana dla cer wrażliwych, naczyniowych, alergicznych, dla osób z cerą dojrzałą, z przebarwieniami oraz trądzikową.

Oxybrazja jest zabiegiem wykonywanym za pomocą specjalnego urządzenia. Polega na złuszczeniu naskórka i oczyszczeniu skóry z zaskórników, za pomocą jednoczesnej aplikacji sprężonego tlenu i strumienia soli fizjologicznej. Tlen ma za zadanie pobudzić odbudowę włókien kolagenowych, które odpowiadają za młody i zdrowy wygląd skóry. Poprawia elastyczność skóry i redukuje płytkie zmarszczki. Oxybrazja ma również działanie dezynfekujące, co sprzyja proces gojenia trądziku, hamuje jego rozwój oraz łagodzi stany zapalne. Zabieg jest oparty na tzw.” terapii zimnem”, która jest bezbolesna, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, idealny dla skór wrażliwych i naczyniowych.

Na czym polega zabieg oxybrazji?

Oxybrazja jest nazywana peelingiem wodno-tlenowym, ponieważ efektem tego zabiegu jest złuszczenie martwych komórek naskórka oraz usunięcie zanieczyszczeń z powierzchni naskórka. Skutkuje to czystą, lepiej odżywioną i dotlenioną skórą. Wtłaczanie strumienia sprężonego tlenu pod ciśnieniem bezpiecznym dla ludzkiej skóry ( 1,5 bara) wytwarza tarcie na powierzchni naskórka, złuszczając go i ułatwiając penetrację substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Tlen pobudza mikrokrążenie, polepsza odżywienie i dotlenienie komórek oraz przyspiesza regenerację skóry.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg oxybrazji?

Zabieg oxybrazji, czyli peelingu wodno – tlenowego przeznaczony jest dla każdej osoby,  pragnącej poprawić kondycje i jakość swojej skóry. Przeznaczona przede wszystkim dla osób ze skórą naczyniową i problemem pękających naczyń krwionośnych, aby wzmocnić i dotlenić naczynia. Osoby z trądzikiem, ze zmianami zapalnymi, przebarwieniami pozapalnymi i zmianami hormonalnymi również powinny zdecydować się na ten zabieg. Dzięki dezynfekującym właściwościom roztworowi soli fizjologicznej i zbawiennemu dotlenieniu, skóry te szybciej się regenerują, goją oraz rozjaśniają. Oxybrazja będzie również idealnym rozwiązaniem dla osób borykających się z łojotokiem, skóra podczas zabiegu zostaje dokładnie oczyszczona a pory zwężone. Dla skór przesuszonych i odwodnionych, będzie ukojeniem. Tlen baryczny dotleni, odżywi i głęboko nawilży zmęczoną skórę.

Efekty zabiegu oxybrazji:

Oxybrazja cieszy się ogromnym powodzeniem, ponieważ efekty zabiegu widoczne są od razu. Skóra jest rozjaśniona, odświeżona, oczyszczona i pełna blasku. Dzięki głębokiemu dotlenieniu i odżywieniu efekt utrzymuje się długofalowo, dlatego można ją stosować nawet przed ważną okazją lub wielkim wyjściem.  Najlepsze efekty uzyskuję się po serii zabiegów. W zależności od problemu i rodzaju skóry zaleca się od 3 do nawet 10 zabiegów co dwa tygodnie.

 Zalety zabiegu oxybrazji:

*rozjaśnienie,

*dotlenienie,

*odżywienie,

*nawilżenie,

*oczyszczenie,

*zwężenie porów,

*wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych,

*wygładzenie i napięcie skóry,

*redukcja stanów zapalnych,

*redukcja przebarwień.

Wskazania do zabiegu oxybrazji:

*zalecana szczególnie osobom z problemami skóry wrażliwej, naczyniowej i z rumieniem,

*idealnie sprawdzi się przy cerach trądzikowych oraz zmagających się z nieestetycznymi bliznami potrądzikowymi,

*wskazania jest również przy braku jędrności skóry, ponieważ działa przeciwstarzeniowo i przeciwzmarszczkowo,

*stosuje się ją u osób ze skórą zmęczoną, szarą i przesuszoną,

* pomaga na łojotok i zwęża pory.

Przeciwwskazania do zabiegu oxybrazji:

*przeziębienie,

*gorączka,

*łuszczyca w fazie aktywnej,

*choroby zakaźne skóry,

*świeże blizny,

*aktywna opryszczka,

*ciężkie choroby ogólnoustrojowe.